Pri príležitosti tridsiateho výročia organizácie Lupus Europe sme sa zúčastnili konferencie v novembri (22.-25.11.) 2019, ktorá sa konala v meste Liverpool, v meste preslávenom ako kolíska skupiny Beatlles. Zasvätenie tohto mesta práve tejto skupine bolo jasné hneď po pristátí na letisku pomenovanom podľa lídra skupiny Johna Lennona.

V roku 2019 sme mali zástupkyňu na výročnej konferencii za Slovensko. Konferencia sa niesla vo veľmi priateľskom a uvoľnenom duchu. Všetko bolo premyslené do najmenších detailov. Organizátori nenechali nič na náhodu. Pripravili si aj množstvo informačných letákov o systémovom lupuse erythematosus.

Program bol rozdelený do troch častí, kde sa účastníci aktívne zapájali vo forme teambuildingových akcií. Druhá časť sa niesla v duchu prednášok odbornej verejnosti, ktorá informovala o progrese v liečebných metódach, nových postupoch, možnostiach i o problémoch, kvôli ktorým sa niekoľko desiatok rokov v liečbe stagnovalo. Tretia časť bola venovaná organizačným témam, ktoré sa týkali vo veľkej miere Brexitu, ktorý by sa mal konať 31.januára 2020.

Výzvou pre Slovensko v roku 2020 bude konferencia, ktorá bude usporiadaná v Bratislave v novembri. Máme z toho veľkú radosť a tešíme sa na našich priateľov z celej Európy.

Torta LE