Milí priatelia, vitajte na našej webstránke.

Či už ste hľadali informácie konkrétne, alebo ste sa na našu stránku preklikali náhodne, dozviete sa tu o zriedkavej autoimunitnej chorobe – systémovom lupuse erythematosus (SLE).

Poradíme Vám ako s ním žiť, aby ste nepodľahli depresii a beznádeji. Dozviete sa tu o našich aktivitách, ako žijú pacienti s lupusom, čo všetko dokážu napriek zdravotným problémom, ktoré majú. Keďže sledujeme informácie aj na zahraničných stránkach, prinesieme Vám zaujímavosti aj zo „sveta lupusu“.

Liga proti reumatizmu – Klub Motýlik (LPRe – KM) je občianske združenie pre pacientov s lupusom a je jediným oficiálnym občianskym združením s celoslovenskou pôsobnosťou u nás. Sme združením chorých, ich rodinných príslušníkov, sympatizantov, odbornej verejnosti a ďalších ľudí, ktorým nie je osud pacientov s lupusom ľahostajný.

Klub Motýlik založilo v roku 2004 sedem pacientiek Národného ústavu reumatických chorôb v Piešťanoch pri svojom liečebnom pobyte, s cieľom šíriť informácie o tejto chorobe, pomáhať ľuďom, čo ním trpia, ako aj ich okoliu.

Cieľom združenia je zvýšiť povedomie o SLE, združovať pacientov, pomáhať im pri skvalitňovaní ich života, poskytovať aktuálne informácie o chorobe, zabezpečiť odborné konzultácie a pomoc v sociálnej oblasti.

Veľmi dôležitú úlohu majú informácie aj pre širokú verejnosť. Aktívnym zapájaním sa do osvety zvyšujeme povedomie o lupuse a tým aj šancu na včasnú diagnostiku, včasnú liečbu. Ak je liečba zahájená včas, nedochádza k takým závažným orgánovým postihnutiam.

Veríme, že na našej stránke nájdete informácie, ktoré hľadáte a tie Vám pomôžu zorientovať sa hlavne v začiatkoch choroby.

Radi doplníme na webstránku témy, ktoré by Vás zaujímali.

S úctou

Zuzana Pionteková

predsedníčka Ligy proti reumatizmu – Klub Motýlik


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/f/f/ffcb473e-823d-4649-b138-c6c19af61195/klubmotylik.sk/web/wp-content/themes/klubmotylik_ff/single.php on line 17