Určite sa zhodneme na tom, že rok 2020 bol pre každého z nás úplne iný. Museli sme sa vysporiadať s okolnosťami, ktoré sme nevedeli ovplyvniť, a ktoré nás veľmi výrazne zasiahli v pracovnom aj osobnom živote.

Ako sa zmenili aktivity v Klube Motýlik? Mali sme veľa naplánovaného. V januári sme usporiadali prvé a vlastne posledné osobné stretnutie v roku. V marci sme museli, vtedy ešte len preventívne, zrušiť prvé stretnutie v Košiciach. Býva už každoročným pravidlom, že k Svetovému dňu lupusu v máji organizujeme veľké stretnutie pacientov a sympatizantov Klubu Motýlik aj s prednáškou. Žiaľ, tiež sme ho museli zrušiť. Rok 2020 sme mali zavŕšiť mimoriadnou udalosťou. Slovensko sa malo stať hostiteľskou krajinou Lupus Europe konferencie. Konferencia sa napokon konala online pod názovom „Lupus Europe Convention in the Clouds“.

Boli sme postavení do situácií, na ktoré asi nikto z nás nebol pripravený. Po zaškolení sme usporiadali náš prvý úspešný webinár. O prednášky našťastie naši členovia neprišli. Vďaka centrále LPRe SR sme ich počas izolácie mali možnosť sledovať ešte podstatne viac.
V oblasti podpory zdravia sme pre našich členov zakúpili darčekové poukážky na nákup vitamínov a výživových doplnkov a umožnili sme im čerpať príspevok pre zdravie.
Zapojili sme sa do projektu LPRe SR „Pohnime sa s reumou“.  Náš klub v roku 2020 prispel do projektu 5 563 280 krokmi. Celkovo sme prispeli už 11 016 280 krokmi.

Naše delegátky sa zúčastnili online medzinárodných konferencií organizovaných EULAR PARE, Young PARE a LUPUS EUROPE.

To, čo by sme si možno ani nevedeli predstaviť pred časom, sa stalo aktuálnou súčasťou nášho klubového života.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/f/f/ffcb473e-823d-4649-b138-c6c19af61195/klubmotylik.sk/web/wp-content/themes/klubmotylik_ff/single.php on line 17